• |
ide | kryesore

Digjet banesa në Vlorë, plagosen dy personat me aftësi të veçanta që ishin brenda saj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy persona, me aftësi të veçanta, Agron Hazizaj dhe Halo Hazizaj kanë mbetur të lënduar si pasojë e flakëve që pushtuan banesën e tyre. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Tërbac të Vlorës.


Të dy anëtarët e familjes Hazizaj, kishin ndezur oxhakun për tu ngrohur, por flakët dolën jashtë kontrollit dhe përfshinë të gjithë shtëpinë. Për pasojë, e gjithë banesa u shkrumbua nga zjarri dhe të dy personat me aftësi të veçanta u plagosën.


Agron Hazizaj dhe Halo Hazizaj janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Por, tashmë, ata janë pa shtëpi dhe në qiell të hapur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu