• |
ide | kryesore

Vijon lufta politike që në 1 janar, Basha: Vaksina më e mirë për Shqipërinë është largimi i Ramës

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sërish, në lidhje me vaksinën ndaj koronavirusit.

Basha shprehet se edhe me vaksinën, është e njëjta histori si me dështimet e Ramës në 7 vjet. Ai shton se Rama vetëm premtoi përmirësime dhe rezultatet ishin katastrofike.


Për Bashën, vaksina më e mirë për Shqipërinë është largimi përfundimtar i Ramës.

“Edhe me vaksinat e njëjta histori si me dështimet e Ramës këto 7 vjet. Premtoi 300 mijë vende pune dhe shtoi papunësinë dhe varfërinë, rriti koston e jetës dhe shkatërroi ekonominë.

Vaksina më e mirë për Shqipërinë është largimi i Ramës. Vetëm kjo do na lëvizë nga dështimet drejt suksesit, nga dëshpërimi drejt shpresës”, shkruan Basha.

9 Comments

 1. Rama po e po se doli zhgenjim
  Po ti pse jo? Ti ke 3 shtepi. Edhe monika bundrra. Dmth ju pse duhet tju mbajne?

 2. Mire o Lulke ta heqim Ramen, po kush te vije, ti!!!!?
  Ti akoma nuk harrin ta kuptosh se sa me shume ti del me kete pretendim aq me shume e bind popullin te pranoje te keqen me te vogel.

 3. Perjashta Ti, Rama, Iliri Saliu e bandat e qelbta qe ja kan nxi surratin e pre shpresen Shqipetarve te ndershem.
  Ne plerah e gjith klasa politike shqipetare
  Rroft Shqiperia e Lir…

 4. Si fillim thuji gruas edhe vajzes qe te lene pashapaporten Hollandeze, shite ate vilen qe ke ne Hollande edhe pastaj hajde dil para shqiptareve si alternative.

 5. JU DUHET TE IKNI TE GJITHE QE SHQIPERIA TE MARRE FRYME LIRISHT .
  DJE META , NALLA DHE SHUME KURVA TE TJERA TE POLITIKES E FESTUAN VITIN E RI TEK PRESTIZH NE GOLEM TE KAVAJES . JA KETA JANE KURVAT QE GJOJA ZIHEN DITEN DHE PUTHEN NATEN .

 6. Edhe pse të paktë janë ata që habiten nga ato që thotë Basha, lajmi i keq është që ai e nisi 2021-shin aty ku e la në 2020-ën. Ai deklaroi sot se vaksina që i duhet Shqipërisë është largimi i Ramës. Basha sot nxinte nga fakti që Rama kishte siguruar në SHBA 500 mijë vaksina dhe nuk kishte shkuar për piknik sic ai e kishte sulmuar. Xhelozia dhe urrejtja që Basha dhe LSI kanë ndaj cdo lajmi të mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët, i ka verbuar deri në pikën që nuk dinë të ndajnë logjikën nga politika e ditës.lulzime ik por neri dhe shpellkaret e ceceni salih me vete dhe shkofsh i ne pidh te semes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu