• |
ide | kryesore

31 të infektuar me Covid-19 në Berat në dy ditët e para të 2021-shit, 80% e rasteve janë pensionistë

-Instant, Lajme, Të fundit

Viti 2021 solli sërish raste në rritje të të infektuarve me Covid-19 në qarkun e Beratit. Numri i rasteve të raportuara me COVID-19 në dy ditët e para të këtij viti është 31 persona. 14 raste i përkasin moshave të treta, pra 80% e këtyre rasteve janë pensionistë dhe pjesa tjetër të papunë.


Të dhënat e mësipërme i përkasin testimeve të kryera nga Drejtoria e Shëndetit Publik në Berat, ku përveç Beratit testohen edhe banorët e Urës-Vajgurore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu