• |
ide | kryesore

Misteri i dy 16-vjeçareve të zhdukura në Tiranë, dolën natën e Vitit të Ri dhe nuk janë kthyer më

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy vajza adoleshente janë zhdukur nga data 1 janar në Tiranë. Policia bën me dije se 16-vjeçaret, shoqe me njëra-tjetrën, nuk janë kthyer më në banesë që prej ditës së parë të Vitit të Ri kur dhe kanë qenë për herë të fundit në banesë


Janë dy familjarë që kanë bërë kallëzimin dhe Policia tashmë po punon për gjetjen e tyre. Madje edhe Prokuroria është përfshirë tashmë në këtë çështje.


Çfarë thotë policia 

Më datë 01.01.2021, shtetasja A. A dhe shtetasi L. H, kallzojnë se janë larguar nga banesa dhe nuk janë kthyer vajzat e tyre të mitura 16-vjeçare, shoqe me njëra-tjetrën. U bë shpallja në kërkim dhe punohet për gjetjen e tyre. Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.