• |
ide | kryesore

Video/ Tërbohet Lautaro, Inter i pari me 6-2 ndaj Crotones: sa herë ka arritur këtë seri fitoresh, ka marrë titullin

-Instant, F1, Sport, Video

Vit i ri me vështrim drejt kreut për Interin, +2 mbi Milanin duke pritur kuqezinjtë, që do të zbresin në fushë në orën 18 ndaj Beneventos. Skuadra e Contes udhëhiqet ende nga LuLa: tre gola e gjysmë (autogol i Marrone) për Lautaron, ndërsa Lukaku firmos paraqitjen e tij të pesëdhjetë në Serie A për zikaltrit me golin numër 35, para se të dalë nga fusha çerek ore nga fundi për shkak të një kontrakture në kofshën e djathtë, që do të vlerësohet më mirë në ditët në vijim. Nuk ka asgjë të parëndësishme në 6-2 kundër Crotone për Conten, i cili për një muaj e gjysmë (nga 4-2 me rikuperim kundër Torinos) ka qenë në gjendje vetëm të fitojë në kampionat: herët e fundit Inter ka arritur tetë fitore radhazi, me Mancini dhe Mourinho, përfundoi duke fituar titullin.


Nuk ka asgjë të parëndësishme edhe pse kalabrezët, skuadra më e keqe jashtë fushe (6 humbje dhe 2 barazime), në muajin e fundit janë një ekip tjetër – 9 gola në pesë ndeshjet e fundit, 7 pikë në katër ndeshjet e fundit para kësaj – duke bërë përpjekjet e tyre për ta bërë rikthimin pas pauzës së Krishtlindjes interesante: sulmi më pak i dobishëm në kampionat shënon golin e parë të 2021 dhe në 35 ‘ shënoi dy në San Siro, ku askush nuk e kishte arritur prej dy muajsh dhe i fundit ishte Real Madrid. Sulmi më i fuqishëm, i cili kishte pritur pjesën e dytë për të hyrë në skenë prej 9 ndeshjesh, duhet të bëjë dy goditje tashmë në gjysmënorëshin e parë për ta drejtuar ndeshjen, për ta mbyllur pastaj në zonën e tyre të komfortit, në pjesës së dytë, kur pokeri i Interit i tërhoqi zvarrë, ndoshta shumë rëndë të besuarit e Stroppës. Fitorja e pestë radhazi në San Siro, ku Interi nuk dështon në daljen e parë të vitit që nga viti 1994. E këtë herë vlen kreun.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu