• |
ide | kryesore

Anëtari i ri i Gjykatës Kushtetuese merr vendimin e parë sapo hyn në zyrë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas emërimit si gjyqtar në Gjykatën Kushtetues, Përparim Kalo ka vendosur të heqë dorë nga rrjetet sociale. Në një postim që ka bërë në Facebook ai thotë se do të heqë dorë në mënyrë që t’i përkushtohet tërësisht detyrës së re.


“Se pari, ju uroj gezuar vitin e ri dhe, se dyti, ju falenderoj per komunikimin qe kemi patur bashke nder vite. Prej jush kam mesuar shume gjera, kam marre lajme te gezuara, te hidhura, urime, ftesa, fotografi, video dhe artikuj e mendime qe me kane sherbyer per te zgjeruar njohurite ne fusha te ndryshme.


Sot po ju shkruaj per tju njoftuar se, per shkak te emerimit tim Gjyqtar ne Gjykaten Kushtetuese me dekret te Presidentit te Republikes me date 23 dhjetor 2020 me duhet te largohem nga rrjetet sociale per tju dedikuar teresisht ketij funksioni te larte publik. Edhe njehere ju falenderoj per kenaqesine qe me keni dhene permes komunikimit tuaj! Miqesisht, Perparim Kalo” – shkroi ai.

Më 23 dhjetor, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar Kalon si anëtarin e gjashtë të Gjykatës Kushtetuese duke plotësuar kështu korumin minimal të këtij institucioni. ©LAPSI.al

2 Comments

  1. Nëse atëherë ju kujtohet, ose po të shikojmë filmimet e kohës, të gjithë ata që ishin më Partinë Demokratike, që nga Ramiz Alia e deri tek Sali Berisha, të gjithë mbanin pardesy të bardha dhe kur dilnin jashtë shtetit ata visheshin me të njëjtat pardesy të bardha.

    Do thoni ju, pse vishnin pardesy të bardha? Ata i vishnin që të njiheshin nga sigurimi i shtetit dhe mos i ngacmonin. Të tjerëve u thua: Ngrihuni e demonstroni dhe mua, Kiços, më thoshnin futu te këta, shtypi me ushtri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu