• |
ide | kryesore

Bardhi nxjerr VIDEON: Rama shkatërroi ekonominë, kostoja e jetesës u rrit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka nxjerrë një video ku janë një sërë tregtarësh dhe qytetarësh që ankohen për rënie të xhiros dhe të punës.


Edhe qyetetarët ankohen për mungesë të të ardhurave. Sipas numrit 2 të demokratëve, për 8 vjet Rama dështoi në çdo drejtim dhe e shkatërroi ekonominë.


“Kostoja e jetesës po rritet, ashtu si edhe papunësia. Vende pune nuk ka, ndaj të rinjtë tanë po e braktisin vendin. Rama kujdeset vetëm për veten e tij. Ai nuk mban as edhe një prej premtimeve që bën”– shkruan Bardhi.


2 Comments

  1. Nëse atëherë ju kujtohet, ose po të shikojmë filmimet e kohës, të gjithë ata që ishin më Partinë Demokratike, që nga Ramiz Alia e deri tek Sali Berisha, të gjithë mbanin pardesy të bardha dhe kur dilnin jashtë shtetit ata visheshin me të njëjtat pardesy të bardha.

    Do thoni ju, pse vishnin pardesy të bardha? Ata i vishnin që të njiheshin nga sigurimi i shtetit dhe mos i ngacmonin. Të tjerëve u thua: Ngrihuni e demonstroni dhe mua, Kiços, më thoshnin futu te këta, shtypi me ushtri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.