• |
ide | kryesore

Basha: Premtoi 300 mijë vende pune, por Rama largoi qindra mijëra shqiptarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha shpërndau një video në “Facebook” ku vë përballë deklaratat e Edi Ramës në 2013 për 300 mijë vende pune me faktet se nga Shqipëria janë larguar qindra mijëra shqiptarë.


Basha thekson se Rama ka bërë vetëm premtime boshe, duke shtuar se nën qeverisjen e tij, do të kthehet shpresa për Shqipërinë dhe shqiptarët. ©Lapsi.al


2 Comments

 1. Në krizën e vitit 1995, kur Berisha ktheu nga kufiri në Kapshticë kongresmenin Tom Lantosh, se shoqërohej me Nikolas Gejxh, të cilin e shpalli person “non grata”, ai refuzoi po ashtu dhe ndërhyrjen e kongresmenit Engell, për këtë çështje.

  Më 1996, kur refuzoi takimin me nën-sekretarin e Shtetit Timothey Uirth, përsëri zoti Berisha zmbrapsi një vizitë të Engellit në Shqipëri për ta bindur të mos përballej me politikën amerikane pas vjedhjes së votave më 26 maj.

  Kjo është tipologjia e sjelljes së gjithë politikanëve të Shqipërisë dhe Kosovës ndaj Engellit.

 2. Ky nuk eshte argument per te akuzuar KM-ne, sepse kete premtim e ka bere ne vitin 2013
  dhe si te gjitha premtimet e tjera te bujshme te atij viti nuk mbajti asnjeren prej tyre por beri
  pikerisht te kunderten.
  Mirepo megjithate ky fitoi zgjedhjet e vitit 2017, cka do te thote se populli e amnistoi per
  mosmajtjen e premtimeve.
  Ne zgjedhjet e vitit 2017 ky nuk beri asnje premtim, s’pati asnje program nuk shpalosi asnje
  ide dhe vizion per 4 vitet e ardheshme . Keshtu qe kete nuk mund ta akuzosh se nuk ka mbajte
  premtimet. C’fare premtimi dha ne 2017 ? Asnje. Ai tha vetem me jepni timonin i vetem dhe ia
  dhame. Tani timonin a e ka ? Po. ne rregull eshte ai.
  C’fare i duhet atij se ku shkon makina, ne cilen humnere bie? Atij i intereson timoni, timoni
  mos te bie ne humnere sepse ne ate timon jane te salduara interesat e tij e te grupit te tij
  jane perfitimet marramendse finaciare , jane harbimet ne qejfe e luks, eshte kenaqesia per
  vuajtjet qe u shkakton te tjereve, eshte sigurimi i vazhdimit te sundimit per brezat qe vijne.
  Ai eshte ne rregull me qellimet e tije, po ju si opozite cfare bete ? Asgje.
  Kur popullin e kerkuat ju erdhi dhe ishte i gatshem tia hiqte timonin nga dore e tia thyente
  per koke sic i theu kerpurdhen por ju u terhoqet . Nuk kaq rendesi nese u shantazhuat apo
  u blete. Nese u shantazhuat dmth se keni bere gjera per te cilat keni frike te dalin. Nese u
  blete aq me keq.
  Por nje gje eshte e sigurte, se me argumente nuk ia dilni dot te fitoni zgjedhjet. Populli
  eshte me i qarte se ju. Populli e shikon humneren ku po bie Shqiperia nen drejtimin e tij
  Populli don tia heqe ate timon nga dora. Kaq. Ju a jeni te zotet apo jo ? Nese jo shkrihuni
  si opozite dhe lereni popullin ta zgjidhe me menyren e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu