• |
ide | kryesore

Mediat raportojnë vdekjen e aktores Tanya Roberts, nga spitali zbulojnë se ajo është ende gjallë

-Instant, Paparazzi, Slider

Tanya Roberts që u raportua nga CNN dhe media të tjera që të kishte vdekur, është ende gjallë, i tha Pingel CNN-it të hënën.


Pingel tha se ai u njoftua të dielën në mbrëmje nga partneri i Roberts, Lance O’Brien, se Roberts kishte vdekur. Në një telefonatë të hënën në mbrëmje, O’Brien i tha CNN-it se ishte i tronditur pasi i dha lamtumirën Roberts në shtratin e saj dhe u largua nga Qendra Mjekësore Cedars-Sinai duke besuar se do të ishte hera e fundit që ai e pa atë. Të hënën në mëngjes, O’Brien u njoftua nga spitali se Roberts është ende gjallë, sipas Pingel dhe O’Brien. Ata thanë se ishte një rastësi që O’Brien po bënte një intervistë me Inside Edition kur telefonoi spitali.


“Jam shumë i lumtur”, tha O’Brien për Inside Edition kur mori telefonatën. Roberts u shtrua në spital në Los Angeles më 24 dhjetor, pasi ajo humbi ndjenjat në shtëpinë e saj në Kaliforni pas një shëtitje me qentë e saj. Ajo mbetet në gjendje kritike, sipas Pingel dhe O’Brien. Karriera e Roberts në televizion dhe film përfshin më shumë se 30 vjet prezencë skenike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu