• |
ide | kryesore

Taylor Swift shënon një tjetër moment historik me “Folklore”

-Instant, Paparazzi, Slider

Albumi i Taylor Swift “Folklor” u bë albumi i parë i vitit 2020 që shiti një milion kopje.


Një ditë më parë, Rolling Stone e vlerësoi albumin e tetë të këngëtares amerikane si më të suksesshim e vitit që lamë pas, pasi ka arritur një shifër prej më shumë se 1.2 milionë shitjesh. Me Folklore, Swift theu rekordin e mbajtur për një kohë të gjatë nga Whitney Houston duke qëndruar për gjashtë javë në vendin e parë të “Billboard 200”. Gjithashtu është nominuar për Albumin e Vitit në Grammy 2021.


Dhe albumi i dytë u papritur i këngëtares “Evermore”, publikuar me 11 Dhjetor të vitit të kaluar rezultoi i suksesshëm pasi qëndroi për dy javë në Billboard 200.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu