• |
ide | kryesore

Kongresi Amerikan shpall zyrtarisht Xho Bajdenin President të SHBA

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Joe Biden është tashmë zyrtarisht president i Shteteve të Bashkuara të Amerikes. Kongresi amerikan e ka shpallur presidentin e 46 në historinë e SHBA-së.


Protestat e dhunshme që ndodhën në Kapitol ditën e djeshme ku mbetën të vrarë rreth 4 persona dhe u arrestuan 52 të tjerë, u dënuan gjerësisht nga politikanët më të lartë në Amerikë, ndërsa bënin thirrje që Trump të tërhiqte protestuesit.


Sot Kongresi ka çertifikuar zyrtarisht Joe Biden president.

6 Comments

 1. NE SHBA U ISTALUA E KEQJA E NJERZIMIT RRACA E SEKTIT ME TE KEQ TE NJERZIMIT QE NGACMOHT VETE DHE ANKOHEN QE ME NGACEMOJ TJETRI KETE TE KEQ TE ME MADHE E KOMBI GREK RRAVCA E NEOKOMUNISTEVE DHE SEKTI RILINDJE QE E DINE PARA SE DO NA NGACEMOJ TJETRI TANI AMERIKA JASHTE DESHIRES TIME THELLSISHTE NGA ZEMRA POR KA MARRE RRUGEN E M…. ME KETE PRESIDENT DO E SHOHIM SI DO LUAJ KINA RUSIA TURQIA ME SHBA …E KEQJA E BOTES PO ECEN SHUME SHPEJT ME KETE SEKT RILIDJE NE MBARE BOTEN.

  1. Ja pra, filloi edhe “Pranvera Amerikane” apo revolucioni i kadifejte, i trendafilte, si ne Kirkizi, Gjeorgji, Ukraine, Libi, Irak. “Bota rrotullohet”, “c’te mbjelesh do te korresh”, se mos permbysni ndonje kazan plenash rruges, apo demtoni pemet e vitit te ri, te babait te korrupsionit?!

 2. Amelika ne zhul e llum ka qen perher dhe ashtu do jet. thjesht u be e dukshme per te gjytrymerit qe jetojn me kembe ne ajer e jo ne tok. Cfare do beje tani?! do vazhdoj te pergjak boten sic vetem ajo di ta beje. Dhe do cbej shtete sic vetem ajo di. E keshtu boll na bete naivin me lojera kinash rusi serbi e greku se na hapet barkun.

 3. Ja pra, filloi edhe “Pranvera Amerikane”.
  Revolucioni i Kadifejte, i Trendafilte, si ne Kirkizi, Gjeorgji, Ukraine, Libi, Irak.
  “Bota rrotullohet”, “c’te mbjelesh do te korresh”.
  Se mos permbysni ndonje kazan plenash rruges, apo demtoni pemet e Vitit te Ri, te Babait te Korrupsionit?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu