• |
ide | kryesore

Përmbyten tokat bujqësore në Kurbin, në rrezik disa banesa

-Instant, Lajme, Të fundit

Reshjet e dendura të shiut gjatë natës kanë sjellë probleme në disa zona të vendit. Në fshatin Gjorëm të Kurbinit janë përmbytur disa parcela me të mbjella, ndërsa rrezikohen edhe banesa.


Përmbytjet kanë ardhur pasi kanali kullues ka dalë nga shtrati. Për banorët ky fenomen është i përvitshëm. Kjo situatë vjen si pasojë e mospastrimit të kanalit kullues, ndërsa eskavatori i bashkisë duket se nuk ka funksionuar për pastrimin e kanaleve kulluese aty ku dhe situata është me problematike.


 

1 Comment

  1. Per kaq pak gje, per nje rregullim te nje eskavatori te prishur, populli i varfer fshar i zones e paguan me permbytje tokash.
    Kenetat e dikurshme do rifillojne te mbushen avash avash vit pas viti dekade pas dekade, i mbush natyra dhe mosinteresimi total i atyre qe jane lart.
    Ruajtja nga Kenetat duhet te jene pjese e nje strategjie kombetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu