• |
ide | kryesore

Covid në Maqedoninë e Veriut, ulen shifrat, 100 raste të reja, 11 jetë të humbura

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ulen shifrat e rasteve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 100 raste të reja me COVID-19. Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 551 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 11 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë janë kryer 411 804 testime dhe prej tyre 85 594 kanë rezultuar pozitivë, ndërkohë që viktimat deri më sot janë 2 592. Për momenti aktivë me koronavirusin janë 16 242.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.