• |
ide | kryesore

Dëmtohet rruga e re për shkak të reshjeve të dendura të shiut

-Instant, Lajme, Të fundit

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, segmenti rrugor Sarandë – Borsh është bërë i pakalueshëm për mjetet e tonazhit të rëndë.

Edhe pse rruga është e re, ajo ka pësuar dëmtime të konsiderueshme.


Nga shërbimet e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Sarandës, bëjnë me dije se për këtë është njoftuar edhe ARRSH dhe firma e mirëmbajtjes së kësaj rruge.

3 Comments

 1. C’lidhje kane rreshjet me qendrueshmerine e rrugeve?
  Rruge ndertohen edhe ne zonat tropikale, por ato i qendrojne rreshjeve.
  Thuajeni shqip, projekte dhe punime amatoriale, plus vjedhje.
  Nuk mund te behet buke gruri me miell misri.
  Ajo ndodhi nuk mund te fshihet, por ju gazetatet pse beheni pjese e lojes mashtruese? Detyra juaj eshte te pasqyroni me vertetesi lajmin. Sigurisht nuk jeni eksperte, por pse merrni persiper te hiqeni si te tille duke dhene edhe konkluzione?
  Po ktheheni ne lolo te “elites”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.