• |
ide | kryesore

FA në punë për ndërtimin e urës së Kalivaçit në Lezhë (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Forcat e Armatosura nisën punën për ndërtimin e urës së Kalivaçit në bashkinë e Lezhës, që u shemb nga prurjet e shumta të ditëve të fundit duke izoluar rreth 1500 banorë të fshatrave Kalivaç, Ungrej, Kashnjet, Vig e Kastër.


Sipas njoftimit të FA, menjëherë pas mbushjes së krahut të dëmtuar, xhenierët e FA do të nisin montimin e urës tip “bailey”. Ura do të jetë 21 m e gjatë dhe veç të tjerash, frekuentohet nga nxënësit e 5 shkollave 9-vjeçare në zonë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu