• |
ide | kryesore

Forcat e Armatosura dalin në terren, evakuohen banorët nga përmbytjet

-Instant, Lajme, Të fundit

Situata problematike për shkak të përmbytjeve në zona të ndryshme të vendit, ka bërë që Forcat e Armatosura të angazhohen në terren për përballimin e gjendjes. Ata po mundësojnë lëvizjen e banorëve me mjete lundruese dhe mjete të larta.

Në njoftimin e publikuar nga Ministria e Mbrojtjes bëhet me dije se situata në jug të vendit dhe në rajonin qendror është drejt normalizimit, po ashtu përmirësim shihet edhe në Lezhë.


1 Comment

  1. Po u ndal shiu e doli dielli do te behet me keq, do te shkrij bora dhe permbytjet do te behen me te medha. Qeveri e Dubait

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.