• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për këtë të diel

-Instant, Lajme, Të fundit

Masat ajrore të paqëndrueshme do të ndikojnë dhe gjatë paradites do të kemi mot me vranësira në të gjithë vendin, duke gjeneruar reshje shiu e dëbore më të dendura përgjatë kufirit lindor.


Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të motit duke diktuar kthjellime dhe vranësira në të gjithë Shqipërinë. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C në 11°C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu