• |
ide | kryesore

FOTO/ Portieri italian la Ferrarin në auto-lavazh: lavazhieri e përplas dhe e shkatërron

-Instant, Sport

Histori e pabesueshme për portierin e Genoa Federico Marchetti. Ish-portieri i Lazios e kishte lënë në Via Merano makinën e tij, një Ferrari 812 Superfast për ta larë. Gjithcka si duhet, nëse nuk do ishte që, duke e ia kthyer përsëri, njeriu që po e ngiste u përplas në shinën ndarëse në hyrje të rrugës, duke dëmtuar gjithashtu edhe disa makina të tjera, të paktën pesë, të parkuara në anën e kundërt të rrugës përmes Pacoret de Saint Bon, pranë aeroportit të Genova-s.Lajmin e ka bërë të ditur Corriere della Sera. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë oficerët e policisë bashkiake, por Ferrari i Marchetti u dëmtua rëndë dhe pothuajse është shkatërruar krejt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu