• |
ide | kryesore

Kryeministri Rama: Askush nuk do të penalizohet nga asnjë shërbim nëse nuk bën vaksinën

-Instant, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme do të nisë në Shqipëri vaksinimi i personave të parë anti-COVID. Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nuk do të ketë pasoja administrative për personat që nuk do të bëjnë vaksinën.


“Vaksina nuk është e detyrueshme, nuk ka pasoja të asnjë natyre nga pikëpamja administrative për ata që nuk duan të vaksinohet. Nuk ka sesi të mendojnë që nuk do marrin shërbime nga e-Albania. Është shumë e këshillueshme, është arma asgjësuese e COVID, të tjera janë mbrojtëse, jo ofensive, se asgjëson praktikisht rrezikun… Askush nuk penalizohet, mjekët dhe infermierët nuk kanë për të refuzuar sepse e dinë që kjo nuk është lojë. Kanë qarë për kolegët e tyre. Dhe nuk besoj se do të ketë. Nëse ka ndonjë mjek apo infermier që nuk do të vaksinohet sigurisht që nuk do të ketë pasoja”, tha Rama.


Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se këto doza ia ka dhuruar Shqipërisë një vend mik, por që nuk është i autorizuar që të jap emër. Procesi do të nis në orën 15:00.

8 Comments

    1. E paske ndruar menyne sot me mutin e Meros??!! Se Nusretit sikur edhe 1000 vite jete te kesh as deren e halese s’ke per t’ia pare.

  1. O mashtrues thuaje shkurt nuk ka vaksina per te gjithe sepse leket per te blere vaksina Jane vjedhur nga hajdutet e rilindjes

  2. 998 VAKSINA DHE KY PALLOSH DY METROSH NA KAKARIT SI GJELI NE MAJE TE PLEHUT
    PTUUUUUUUUUUU.. KURVE E RRACE KURVASH QE E DEGJENEROVE KOMPLET KETE VEND ME PROPAGANDE,KRIM E MEGAVJEDHJE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu