• |
ide | kryesore

Manastriliu: Pse e mbajmë sekret vendin që na dhuroi vaksinat kundër Covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shëndsetësisë Ogerta Manastirliu nuk ka shkuar më tej asaj që deklaroi kryeministri Edi Rama për venedin që dhuroi vaksinat e para kundër covid.


“Nuk e tregojmë shtetin që i ka dhuruar vaksinat sepse këtë gjë na e ka kërkuar vetë vendi që na i ka dhënë. Një arsye mund të jetë që vendet e tjera mund t’i duan dozat që kemi marrë ne, dhe vendi ka zgjedhur t’ja japë Shqipërisë. Kemi ruajtur një marrëveshje konfidencialiteti me vendin që na ka dhuruar këto vaksina. Nuk do të bie në përsëritje. Rama e shpjegoi edhe arsyen e vendit mik që ka treguar solidaritetit. Vendi ka kërkuar që të ketë konfidencialitet” – tha Manastirliu në emisionin “Open”.


“Plani i vaksinimit ka vendosur kategoritë prioritare. Kemi vendosur që të kemi qendra të përqendruara vaksinimi, “Air Albania” ka kapacitet prej 60 postacionesh. Sot janë vaksinuar 50 mjekë dhe infermierë, kaloi shumë mirë pa asnjë problematikë. Do të vijojmë 50-60 të vaksinuar në ditë. Do të rrisim numrat. E vendosin ata që bëjnë planin ditor. Brenda 8-9 ditësh mbarojnë dozat e para, ndërkohë presim serinë e dytë” – tha ministrja. ©LAPSI.al

6 Comments

 1. Ju keni marre droge apo vaksina sepse nuk ka pse mbahet sekret, bile ju rilindasit do ti benit jehone ne media si gjithmone

 2. Bravi Tavarish dhe Druzhe!
  Ne Internacionalisteve as qe na bie ndermend se nga cilat stepa e keni marre koven me vaksina poost-nusretase…….
  Ne te varfrit ca prole te shkreta bolshevike jemi…

 3. Se mora vesh pse duhej te vaksinoheshin ne stadium e jo ne Klinike apo spital? Keta sikur kane marre nja 6 milion doza e po vaksinojne nga 10,000 vete ne dite minimumi.

  Apo mos valle, vaksina qe mbahet sekret se kush e ka prodhuar dhe cili vend na e dhuroi ruhet me mire ne barin e fushes?:)

  O Manastirlleshe, o downfemer, vazhdo jep lajmet e lepij buzet o trape femer.

 4. Per deri sa u mbajten sekret,qendrat ku do trrajtoheshin te semuret me covid-19,ne fillim te viit 2020,u eshte bere natyre,apo,sic thote populli “budalla”,u eshte bere VES dhe po t’u be VES,nuk te hiqet deri sa vdes!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu