• |
ide | kryesore

Rama në delir: Shqipërisë ja japin vaksinën se më ka mua kryeministër (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama nuk e përmbajti dot delirin në konferencën për mediat para se të vaksinohej kur shpjegoi pse Shqipëria po merrte vaksina herët.


“S’më takon mua t’jua shpjegoj, por një ndër arsyet është se keni Edi Ramën kryeministër” – u shpreh kreu i qeverisë.


Deri tani ende është mistër origjina e vaksinave që janë sjellë në Shqipëri. Edi Rama vetë do të vaksinohej i pari në qendrën e improvizuar të vaksinimit, në stadiumin “Air Albania”. ©Lapsi.al 

Lexo më tej: 

Rama çpohet i pari, misteri për vaksinën mbetet 

18 Comments

 1. Ka shume te drejte. Edhe Greqise ia falim detin se kemi Ramen kryeminister. Edhe Turqise i japim cfare te doje se kemi Ramen Kryeminister. Edhe BE na i ka hapur nja 7 here negociatat se kemi Ramen kryeminister… e keshtu me rralle..

 2. Janë shpenzimet marramendëse që bën për luksin e tij dhe për propagandën, kryetari i opozitës Lulzim Basha. Siç e shikoni trupi i shoqërimit, eskorta dhe mjetet luksoze që “vrapojnë” drejt Shkodrës, ku më parë në vendin ku do të zbresë Luli ka shkuar një grup tjetër xhirmi dhe mjetet e veturat e tjera luksoze që e presin në takimin që do të zhvillojë.

 3. Shqiperise i dhane 874 vaksina se je ti kryeminister ?
  Shqiperise i moren 12 milje detare se je ti kryeminister dhe mbron Grekerit duke thene se kane te drejte,dhe ne gjykaten nderkombetare te Hages kete do thone,miratimin tend !
  Shiperise i vjedhin çdo dite miliona euro banda qe ke vene ne qeverisje bashke me ortaket oligarke,se je ti monster kryeminister !
  Shqiperia genjehet,ka 8 vite rresht pa çare menderen fare se je ti kryeminister !
  Shqiperia ishte/eshte vend kampion ne kultivimin e droges,hashashit dhe tranzit i drogerave te forta se je ti kryeminister !
  Shqiptaret jane degjeneruar ne burg,gjobitur e rrjepur per kembesh nga banda jote qeverisese e tallur pafund nga ti personalisht se je ti i lojtur kryeminister !
  Shqiperia noton ne uje,nga veriu ne jug e nuk e rruan njeri fare per ta,biles tallavisni bythen Dubait dhe restoranteve me luksoze,as nuk u ndjen fare se je ti i pashpirt mut kryeminister !
  Shqiperise si ne asnje vend tjeter ne bote i ben nje klm unaze 20 ml euro se je ti bash hajduti me i madh i gjithe kohrave ne bote,se je ti kryeminister !
  Ne shqiperi ka 8 vite qe eshte faktuar nderkombetarisht se vidhen zgjedhjet dhe bashkpunohet me kriminele e kjo se je ti kryeminister !
  Shqiperise ka 8 vite qe nuk i hapen negociatat dhe as qe behet fjale se je ti kryeminister !
  Ne shqiperi ka 8 vite qe kandidon perdhunues,plaçkites,protektor,hajdute,kriminel per deputet dhe kryetar bashkie dhe kjo se je ti kryeminister dhe kryetar bande !
  Skandalet qe kane ndodhur ne Shqiperi jane te paimagjinueshme per nje shoqeri Demokratike dhe se je ti kryeminister,Monster !

  1. Edhe Becchetti sepse eshte Rama kryeminister e fitoi gjyqin. Me ato 110 milione eurot e Becchettit sa vaksina mund te ishin blere?

 4. Delirant e kaluar delirantit!Ja kaloi edhe Enver Hoxhës.Dhe ai që ka dhuruar është delirant.Dhe kush janë delirantët që ja kanë dhuruar.Me pak mundim kuptohet kush janë.

 5. I paemer 17:47 !Kaq gamor je ?E ngaterron me luksin e baxhellave te rilindjes nga Dubai e ketej !
  Mi halesh,se çfare e pret e shoqeron Bashen ne takime,duket qarte,eshte populli aty !
  Po ju shkermit me shpejtesi,po ju percellojne takimet e tij,denoncimet e qytetareve e palo ?
  Se ku ishte luksi e çfare e sa kushtote e pane shqiptaret vete nga video qe çau rrjetin dhe dolen monstrat qe gajasen me shqiptaret,zoti eshte i madh !
  Njesoj si ana me lart ngushelloheni se erdhen nga drejtim i paditur sot 700 vaksina dhe jeni ngazellyer fort e birbo ?
  Me aq para sa na kane vjedhur ne,keto kriminele dhe monstra edvin rama ka mundesi te konkuroje dhe kompanine e prodhimit te vaksines e jo ta sjelle ne Shqiperi !Shikoni prokurimet e min.se nafije,shendetesise,sekret dhe ja pra ku erdhen vaksinat per propagande qe ju te dilni nga vrima e bythes dhe te lehni ketu !?
  Se ato skandalet e 7.5 viteve ,borxhi 100%,vjedhjet,vrasjet,burgun,gjobat,talljet,shkerrmoqjen morale te shoqerise duhet ta harrojme tani,te gjitha ?Epo kelyshe bushtrash jeni,mendoni se njerzit hane bar akoma ?
  Ky vend ka marre fund,njerzit flasin me vete,600000 mije shqiptar iken ne 7.5 vite te qeverisejes se nje psikonarkotiku dhe tani ja hodhem se po bejme vaksinen,ku 50 % e popullsise jane imune ?!
  Ti harroji,se ne fakt paguhesh per komente ketu dhe jo vetem por reagimin do e marresh me 25 prill ku orteku i zemrimit do t’ju fshije nga faqja e kesaj toke qe quhet Shqiperi,mbaje mend kete,birbo !

 6. Sot ste jep njeri falas prandaj trego me pare cfare ju ke dhene ose premtuar se do ju japesh.Per kete pune si dallaveraxhi je NJESH ,por per te drejtuar nje shtet me ndershmeri et urtesi je NJE LLUM.
  Sa per genjeshtra dhe intriga je virtuoz (ceshtje geni).

 7. Me skizofrenin nuk ke si te sillesh – po ta pranosh ne shoqeri, duhet ta dursoh, po ta demaskosh atehere do te te duhet ta lidhesh me kemishe force…..

 8. Kur e deegjon te thote mufka te tilla, thote njeriu me vete se ky eshte nje i marre

  Por kur e mendon se ky po fiton miliarda euro me kete marrezaine e tije ne kurrizin

  tone atehere duhet kuptuar se ai ben qellimisht si i marre.

 9. Shyqyr qe te kemi kryeminister o njesh.

  Ngaqe te kemi KM ty:

  12 milje det iken
  350,000 vende pune “u hapen”
  400,000 te tjere iken te punojne ne Europe (jo se nuk kishte pune per ta ketu por ngaqe nuk ishin ‘specialiste”)
  Gjyqet miliona Euroshe u humben e po humben (Becheti, Aktor etj)
  Negociatat ecen per mrekulli, kishe 3 kushte kur e more timon e tepsine e tani qe po e len jane bere 15
  Ups, harrova qe negociatat u hapen nja 3 here ( Ambasadore u dekoruan dhe shampja e derdh lume)
  Drejtesia super , ska njeri me qe i jep njeri policit rrugor 1000 lek te reja rryshfet se meret Spaku me te dhe e rras ne burg direkt. Ama, vodhe mijera e miliona euro, Spaku nuk meret me ty se eshte shume i zene me 1000 lekshat dhe ty ste hyn gjemb ne kembe.
  Mjekesia falas kur ne fakt pagesa fillon qe te roja i deres dhe duke u ngjitur shkalleve lart:)
  Projekte per te tere:) rruge, ura, porte, aeroporte, te gjitha keto ne 3D.
  Korrupsion as qe behet llaf megjithese km i asfaltit shkon ne 25 MIlion Euro (ja kemi fut cdo shteti ne bote ketu, as na kapin dot ne kete tregues)

  Ka dhe shume “arritje” te tjera por besoj majftojne kaq per miletin sa per tju kujtuar atyre se sa i “madherishem” je.

  Shyqyr qe te kemi kryeminister dhe thefsh qafen sa me pare se sdoja te te shaja mor te qifsha robt:).

 10. Rrama dhe qente e tjere afer tije, jane te vjellat, qe Shqiperia ka nxjere nga stomaku i prishur, prej dikatures te baballareve te tyre kriminele e tradhetare !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu