• |
ide | kryesore

Afro 1 javë pas sulmit në Kapitol, Trump takohet me Pence

-Instant, Lajme, Planet

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën, për herë të parë që kur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna e 6 janarit ka ndodhur ndërsa Pence ka qenë duke udhëhequr një seancë të Kongresit për certifikimin e fitores së Joe Biden në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit.


Një zyrtar i lartë i administratës u tha mediave se Trump dhe Pence zhvilluan një “bisedë të mirë”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu