• |
ide | kryesore

Greqia dhe Turqia bien dakort të rinisin bisedimet në Stamboll

-Instant, Lajme, Të fundit
Raundi i 61-të i bisedimeve eksploruese midis Greqisë dhe Turqisë do të zhvillohet në Stamboll në 25 Janar, njoftoi të hënën Ministria e Punëve të Jashtme Greke, në një deklaratë të shkurtër.

Sipas burimeve diplomatike, pala turke kontaktoi atë greke dhe propozoi që raundi i 61-të të zhvillohej në datën dhe vendin e mësipërm.


Pala greke ka pranuar ftesën.


5 Comments

  1. Cfare Konstandinopoje? Apo do beje udhetim ne kohe, sepse Konstandinopoja nuk eshte me, te pakten jo me kete emer. E keni fjalen per Stambollin?

  2. Mosssssssssssss Nuk u be ne Tirane ? Bo bo Cfare do thote lideri glabal tani, po mbi

    te gjitha cfare do te thote batoni. Me siguri fajin e ka Saliu se Basha eshte cun i mire

    Ndoshta edhe lapsi.al e ben me qellim kur i thote Konstaninopoje dhe jo Stamboll kinse

    per te merzitur Ramen si filoturk qe eshte.

  3. Lideri global kaq detyre kishte,vetem ti ulte ne tavolinen e bisedimeve,tani do meret me uljen ne tavolinen e bisedimeve te Putinit,Bidenit , Kim Jong Unit etj per carmatimin berthamor te globit. Ne shqiptaret vetem na mbetet te vleresojme kush eshte shqiptari me i madh nder shekuj Skenderbeu apo SpiropalSkenderbeu. Fati i brezit tone qe jemi bashkejetues te ketij lideri global.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu