• |
ide | kryesore

Shkelën masat antiCovid/ Ndëshkohen 421 qytetarë që u kapën pa maskë

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 421 qytetarë janë ndëshkuar me masë administrative pasi janë konstatuar pa maska mbrojtëse. Ndërsa shtatë persona janë gjobitur pasi janë kapur duke lëvizur gjatë orarit të ndaluar të lëvizjes.


Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 4 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.


1 Comment

 1. he mo su be qameti se u gjobiten 421 veta per nje maske. Jo per naj gja por u duhen ato te

  shkreta para.

  Ja p.sh 421 persona x 30 dollare baras me 12630 dollare

  1260 dollare : 1000 dollare ( aq sa kushton bifteku ne Dubaj ) dhe ja vetem 13 bifteke.

  po shpenzimet e tjera te asaj darke se ata nuk kishin vetem bifteke – do thoni ju

  Mos u merzitni, se neser e pasneser, e pasneser te pasnesrit ne kthesa ne kryqezime

  do shfaqen ata gjobvenesit tuaj te gatshem tu kruajn xhepat per cdo sebep qe qeveria

  nxjerr per tu gjobitur qe ata te hane, te hane ne Dubaj, Rome, Paris Londer e ku tu doje

  plendesi i tyre i pamate. Ndaj mos beni ze por tundni xhepat e paguani.

  Jo per naj gja por u duhen ato te shkreta para.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu