• |
ide | kryesore

Zbulohet vendi prej nga erdhën vaksinat e para në Shqipëri

Arkiva

Kompania Pfizer ka sjellë vaksinat e para anti-COVID-19 në Shqipëri. Ato kanë mbërritur në vendin tonë përmes aeroportit të Rinasit. Dozat e para të vaksinave nga Pfizer, vijnë në Shqipëri nga Gjermania.


Dje, Shqipëria nisi zyrtarisht procesin e vaksinimit, ku të parët ishin mjekët dhe infermierët e spitaleve COVID.


Brenda 1 orë u vaksinuan 50 persona, ndërsa për të demostruar sigurinë e vaksinës, atë e kreu dhe vetë kryeministri Rama, shkruan shqiptarja.com.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu