• |
ide | kryesore

10 viktima e 477 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

477 raste të reja me COVID janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit.


Instituti i Shëndetit Publik raporton se në 24 orët e fundit janë bërë 2543 testime dhe janë shëruar 404 pacientë.


Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar 87 590 persona me koronavirus, 68 695 kanë fituar betejën, kurse 2 657 kanë humbur jetën. Aktualisht numri i të sëmurëve me COVID në këtë vend është 16 238.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu