• |
ide | kryesore

Basha: Shqiptarët në krizë ekonomike dhe dimrin në çadra, ministrat e Ramës darka e dreka luksi si në Venezuelën e Maduros

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se shqiptarët nuk kanë marrë asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore. Basha thotë se ndërsa shqiptarët po kalojnë dimrin e dytë në çadra pas tërmetit, ministrat e Ramës shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai.


Në mbyllje të reagimit të tij në rrjetin social Facebook, kryedemokrati ka bërë sërish thirrje për ndryshim të qeverisë, që në krye të vijë një qeveri që kujdeset për njerëzit, dhe jo këtë që e ka mendjen vetëm për veten e saj.


7 Comments

 1. Ik ore Pirdhu.

  O cope DEMBEL dhe majmun.

  1. Venezuela e Maduros kerkon te arrije ate qe ka arritur NORVEGJIA

  Te shfrytezoje vete, naften e vet

  Amerikanet nuk e durojne kete,nderkohe qe me Norvegjezet, sillen ndryshe.

  Ik ore i pabesueshem.

 2. O zoti, shoku Luli. Mos u mundo kot se me denoncime e propagande nuk ia del dot KM-se.

  Nuk eshte nevoja ta qartesosh me teper se populli eshte me i qarte se kurre se cfare po i

  ben kjo qeveri. Ai e shikon ne sofren e vet, ne shptepine vet mjerimin qe ka mbjelle anemane

  vatrave shqiptare, korrupsionin e luksin e pa fre te pushtetareve .

  Problemi eshte si mund te hiqet kjo qeveri , kur kjo vjedh votat, blen votuesit, komisioneret median

  dhe shume nga eksponentet kryesor te PD-se e te opozites sic u provue qarte me ish-anetaret e

  kryesise se PD-se Bregu, Topalli, Patozi, Bode etj pa permendur ambasadore dhe te derguar te

  kancelarive kryesore te Evropes, Amerikes apo te Komisionit Europian.

  Kjo eshte beteja finale mes se keqes se padiskutueshme qe eshte kjo qeveri e KM

  dhe e nje shprese sado te vogel qe mund te perfaqesoje opozita.

  Duket si nje beteje e pa mundur por mos harro fjalet e Nolit

  SE I VOGLI SHTRIN VIGANIN

  DHE I SHTYPURI TIRANIN.

 3. Po ma tregove marken e xhelit te flokeve, dhe te parfumit,

  do te punoj fort, qe te behesh

  President i Dembelave te Universit.

 4. C’fare ofron Luli ?

  Edhe nese e merr Luli, ai e merr jo per ate qe do beje por per ate qe nuk duhet te beje.

  Edhe ne 10 urdherimet e Zotit te gjitha jane mos, mos psh.

  – Mos vidh – dhe Km e rilindja e tij vjedhin cdo dite shqiptaret

  -mos lakmo gjene e huaj dhe Km e rilindja e tij lakmojne cdo dite pronat e pasurite e qytetareve

  duke u prishur banesat per te liruar troje per oligarket apo duke u zaptuar tokat
  .
  -mos vrit – dhe policia e KM vrau djalin e pafajshem per nje maske, futi vetem per nje vit

  38 000 veta ne burg per fatura 30 mijelekeshe disa nga te cilet perfunduan ne vetvrasje.

  dhe si rezultat i deshperimit masiv te qytetareve rreth 200 veta cdo vit vetvriten.

  – Nuk do te kesh tjeter perendi paqra meje- dhe KM dhe rilindja e tij kane per zot vetem

  parane e pushtetin

  -Mos shkel kuroren bashkeshortore – dhe KM i ka nderruar grate njera pas tjeters e

  duke i keqtrajtuar ato duke dhene me forcen e shembullit te tij nje model per te rinjte

  nje model kunder urdherave te zotit dhe forcimit te familjes se qeliza basqe e shoqerise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu