• |
ide | kryesore

“Suning po vlerëson mundësitë në interes të klubit”, Marotta konfirmon negociatat për shitjen e Inter

-Instant, Sport

Negociatat mes Suning dhe BcPartners për shitjen e aksioneve të Interit (fillimisht flitej për një kuotë të pakicës, tani duket se gjiganti kinez i familjes Zhang po negocion shitjen e shumicës) nuk gjejnë më vetëm konfirmime në qarqet financiare, por edhe në fjalët e vetë drejtuesve të klubit zikaltër. Në fakt, administratori i deleguar i Inter, Beppe Marotta është i qartë në deklaratat e tij para ndeshjes së Kupës së Italisë kundër Fiorentinës: “Transferimi i aksioneve nga Suning? Pronarët po vlerësojnë mundësitë në interes të Interit dhe në respekt për stemën historike të klubit, përvec të tashmes dhe të ardhmes”.


“Administrimi i përfaqësuar nga unë – vazhdoi Marotta – e di që vepron në një kontekst shumë të fortë dhe mund të mbështetet në një fushë teknike shumë kompakte. Këto zëra janë mbi kokën tonë dhe nuk duhet të na kondicionojnë”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu