• |
ide | kryesore

Anna Falchi i bën edhe tifozët e Romës të duan të humbasin derbin: “Po fitoi Lazio, vishem vetëm me një maskë”

-Instant, Sport

Duke folur për mikrofonët e Radiosei, Anna Falchi, një aktore e njohur dhe tifoze e madhe e Lazios, ka thënë se çfarë do të bëjë në rast se ekipi i saj i preferuar fiton derbin me Romën nesër në mbrëmje: “Çfarë jam e gatshme të bëj nëse Lazio fiton derbin? Unë jam gati të vishem vetëm me një maskë dhe në rast se rrjetet sociale do ta ndalojnë imazhin, unë do të mbaj një maskë të madhe. Le të shpresojmë që Lazio të arrijë të fitojë, nuk do të jetë e lehtë. Nisemi të barabartë, ne do të na mungojë Correa, por më bind shumë Caicedo me zonën e tij Caicedo.


Ne jemi prapa në renditje, duam fitoren e tretë radhazi, por kjo ndeshje është një takim ndryshe, shpresoj të shoh zemërimin e duhur në fushë. Besoj te Caicedo, te Immobile, Milinkovic dhe Luis Alberto, ndërsa tek Roma kam frikë nga Mkhitaryan. Ishte një zgjedhje interesante e merkatos nga ana e tyre, mendoj se duhet të bëjmë edhe ne merkato, do të ishte e nevojshme të klonohet Acerbi. Do ta shikoj ndeshjen me një hajmali familjare, një tifoz i Juventusit, si dhe me vajzën time ‘shqiponjë’”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu