• |
ide | kryesore

Bashkia bën bilancin e përmbytjeve në Shkodër, ndahen ndihma ushqimore në Obot

-Instant, Lajme, Të fundit

1880 hektarë tokë është sipërfaqja e përmbytur në Shkodër. Situata vijon të jetë shqetësuese ndonëse reshjet ditët e fundit ia kanë lënë vendin temperaturave të ftohta dhe reshjeve të dëborës. Bashkia e Shkodrës në raportimin e orëve të fundit paraqet të njëjtën situatë në fshatin Obot, pasi për shkak të përmbytjeve vijon të jetë i “izoluar” dhe rruga është e kalueshme vetëm për mjete të larta.


Po ashtu janë shpërndarë edhe ndihma ushqimore për t’i ardhur në ndihmë familjeve të bllokuara.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu