• |
ide | kryesore

Flet Basha/ A do të jetë Berisha kandidat për deputet dhe ku do garojë vetë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD Lulzim Basha u pyet në emisionin “Opinion” nëse do ta përfshijë Sali Berishën në listat për deputetë, apo nëse do të përfshijë së paku një familjar të tij në këto lista.


Basha i konsideroi këto si përpjekje për ta zhvendosur vëmendjen nga ai, që është kandidati kryesor për kryeministër, te Berisha apo Meta që kanë qenë kundërshtar politik të Edi Ramës.


“Nuk merrem me nderime familjesh, nuk e shoh si detyrën time. Me stazhin politik që kam nuk e shoh të përshtatshme. Pa diskutim që një nga spin-et e strategjisë së Edi Ramës është të zhvendosë vëmendjen nga unë tek dy nga njerëzit që ka pasur edhe betejat e tij politike, Presidentin aktual të Republikës edhe zotin Berisha.

Edi Rama është mjeshtër i një shahu politik, që banalizoi fushatën e 2017-ën në dy fjalë ‘tepsi’ dhe ‘timon’. Këtu shkëlqen, por ka një dështim katastrofal mbi ekonominë, uljen e taksave për 97 për qind të shqiptarëve ku i ka?!”, – tha Basha.

Kreu i PD-së tha se e ka vendosur se ku do të kandidojë, por nuk mund ta bëjë që tani publike pa ua komunikuar bashkëpunëtorëve të tij. ©LAPSI.al

7 Comments

  1. O LULASH, e ardhmia e Shqiperise dhe e shqiptareve nuk eshte as “loje shahu” sic i referohesh ti dhe as “skuader/top futbolli” sic i referohen BANDITET e RIVDEKJES, se kush eshte, sa i afte eshte, kush e ka sjell, kush e mbeshtet, te MALLKUARIN EDVIN KRISTAQIU, shqiptaret e dine mire!
   Ti si ana tjeter e MEDALIES SOROSIANE, je ne rregull, halli eshte se cfare do te behet me popullin!
   Kete here jane ne balance te gjitha dhe si bixhozxhi qe jeni te gjithe, kush mbet ne opozite i humbet te gjitha, kete here ju bishat do te hani njera-tjetren sepse s’ka mbetur me asgje per te vjedhur dhe per te ndare;
   1- Nese fiton opozita, EDVIN KRISTAQIU & BANDA RIVDEKJA, nje pjese shkojne neper burgje, nje pjese eleminohen fizikisht, nga autore qe largohen ne drejtim te panjohur, nje pjese nderon fleten dhe te gjitheve do tu konfiskohet placka e vjedhur.
   2- Nese ti LULASH, vepron si ne 2017, atehere, ty s’te le me kush, atje ku je, kjo eshte e sigurte dhe s’ka NAZIST SOROS e DREQ e SHEJTAN qe te shpeton!
   Kete here luhen fatet e te gjithe drejtiesve te PD, luhet fati i Baftiar Presidentit & Kijes se 21-Dhjetorit, po gjithashtu, luhet edhe me ekzistencen fizike te Shqiperise dhe te shqiptareve.
   Nuk eshte aq kollaj kete here, nese ndodh kjo, KRIMINELI SOROS, do te humbi edhe asetin e fshehte te tij, thiken mbas shpine per shqiptaret dhe per opoziten, kolonen e V, burrin pashpatulla LULASHIN.
   Historia na refen se tipa si ju gjinden kolaj, gjithmone del nje hajdut, maskara, funderine, i pafe i pa atdhe, i padin dhe i pa iman, me i madh se i MALLKUARI EDVIN KRISTAQIU & LULASHI, ju jeni vetem ca mjerane, qe zevendesoheni fare kollaj, ca rondele te pavlera, ne sherbim te SISTEMIT ANTINJERI, ju s’keni fare rendesi, rendesi ka funksionimi i SISTEMIT, ju jeni vetem nje perdorimesh si nje facalete ose si nje kelluf.ari, po ku kuptoni ju morre mjerane te gjore!

 1. O LULASH, e ardhmia e Shqiperise dhe e shqiptareve, nuk eshte as “loje shahu” sic i referohesh ti, as “skuader/top futbolli” sic i referohen BANDITET e RIVDEKJES. Se kush eshte, sa i afte eshte, kush e ka sjell, kush e mbeshtet, te MALLKUARIN EDVIN KRISTAQIU, shqiptaret e dine faremire!

  Ti, si ana tjeter e MEDALIES SOROSIANE, je ne rregull, halli eshte se cfare do te behet me popullin!

  Kete here jane ne balance te gjitha, si bixhozxhi qe jeni, kush mbet ne opozite, i humbet te gjitha.

  Kete here, ju bishat, do te hani njera-tjetren, s’ka mbetur me asgje, per te vjedhur dhe per te ndare;

  1- Nese fiton opozita, atehere, EDVIN KRISTAQIU & BANDA RIVDEKJA, nje pjese shkojne neper burgje, nje pjese eleminohen fizikisht, nga autore, qe largohen ne drejtim te panjohur, nje pjese nderon fleten ndersa te gjitheve do tu konfiskohet placka e vjedhur.

  2- Nese ti LULASH, vepron si ne 2017, atehere, ty s’te le me kush, atje ku je, kjo eshte e sigurte dhe s’ka NAZIST SOROS e DREQ e SHEJTAN qe te shpeton!

  Kete here, luhen fatet e te gjithe drejtiesve te PD, luhet fati i Baftiar Presidentit & Kijes se 21-Dhjetorit, po gjithashtu, luhet edhe me ekzistencen fizike te Shqiperise dhe te shqiptareve.

  Nuk eshte aq kollaj kete here, nese ndodh kjo, KRIMINELI SOROS, do te humbi edhe asetin e fshehte te tij, thiken mbas shpine per shqiptaret dhe per opoziten, kolonen e V, burrin pashpatulla LULASHIN.

  Historia na refen se tipa si ju, gjinden kolaj, gjithmone del nje hajdut, me maskara, me funderine, me i pafe, me i pa atdhe, me i padin dhe me i pa iman, me i madh, se i MALLKUARI EDVIN KRISTAQIU & LULASHI.
  Ju jeni, vetem ca mjerane, qe zevendesoheni fare kollaj, ca rondele te pavlera, ne sherbim te SISTEMIT ANTINJERI, ju s’keni fare rendesi, rendesi ka funksionimi i SISTEMIT, ju jeni vetem nje perdorimesh, si nje facalete ose si nje kelluf.ari, po ku kuptoni ju, morre mjerane te gjore!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu