• |
ide | kryesore

Rama e lëshon prap gojën me opinionistët: Një ta mbash e një ta çash….

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka rezistuar për gati dy orë në emisionin Open pa përqeshur, pa mimika, pa sharje dhe ofendime në debat me kryeredaktorin e Panorama Robert Rakipllari dhe opinionistin Agron Gjekmarkaj. Por pas dy orësh ka bërë një krahasim: “Kam pasur një plakë në lagje unë dhe thoshte: Të kesh dy. Një ta mbash e një ta çash… e kishte fjalët për ndenjësen” u shpreh Rama duke shprehur nervozizmin e tij në bisedë e sipër kur flitej për vizitën e tij në Turqi.


Kllounada në video/ Vesi i Kryeministrit për të përqeshur publikisht


Shpeshherë në debate, kryeministri ka ofenduar, sharë, ironizuar, përqeshur dhe tallur gazetarët duke mos i përmbajtur nervat.

14 Comments

 1. Me la shume per tu deshiruar etika e ketij emisioni. Eni Vasili e paafte te zgjedhe e ti mbaj nen frere njerezit qe therret. I mire apo i keq aty eshte kryeministri i Shqiperise, dhe te ashtuquajturit opinjonist duhet te ngrihen mbi nevelin e katundit nga kane ardhe. Rama ne keto 8 vite ka shume mekate, por ata burra atj,e ne emision, e humben shansin ta venin ne shpatulla mbas murrit, duke na “rrokonisur” koken.

 2. Akoma paska plera te paguar qe i dilkan zot ketije km qe as familja e vet s mund ta shohi me sy e jo me ta ofroje afer, po ka qelbur me era majmun km e jo me Shqiperine. Pthuuuu rrace muti s ju vje turp kush levdon kete gerdalle plak te Surrelit eshte me i zi dhe me degjenerate se ai

 3. Po ca anal-istes jane aman,
  ai flokbardhi eshte per bukeeqofte, tu i thur lavde pa ja kerku, imagjono ca niveli, tu i thon edhe te tjerve un jam me i mire nga te gjithe.
  Ai i panorames i ka dale boja,
  Gjeku i shkrete donte te bente me katolik se papa, por kur e ke cunin gar ske ca ti besh mundohu sa te duash ti po bole do jete Basha

 4. perballe argumenteve te gazetareve dhe qetesise se tyre ky sihte dukshem inferior dhe

  humbi qetesine duke leshuar mufka te tilla qe edhe rrugacet me te rendomte skuqen kur

  i perdorin. Kjo vinte nga ky zihej mat dhe nuk arrinte te justifikonte shkeljet e renda ligjore.

  Pyetjeve ” vrastare ” mundohej ti shmangej me lojra te padenja fjalesh e batuta te shperlara.

  Pyetjes se Rakipllarit se pse e dhe pa gare portin e Durresit se ate nuk ta ka lene babai i

  dha nje pergjigje vetdemaskuese se Kurora e Emirateve nuk hyn ne tendera. Normal se kur

  e gjen qyl nje nga portet me te rendesishem e me te lashte te Adriatikut pse do hysh ne

  tender. Por ne duhet ta jepnim me tender nderkombetar per te rr it cilesine dhe ul koston, cka

  eshte qellimi i cdo tenderi te hapur. Edhe nje femij kopshti po ta pyesesh se pse e zgjodhi

  pa tender te hapur e kupton se pse. Dhe eshte kjo pse e ditur nga te gjithe qe te perdorte

  nje fjalor te tille ne mungese te argumenteve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu