• |
ide | kryesore

Rama për skandalin te “Shefqet Ndroqi”: Personazh i turpshëm. Nuk mund të përbaltë bluzat e bardha

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me skandalin e ndodhur në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku një sanitare që hiqej si infermiere i zhvati një qytetareje që kishte nënën e sëmurë me COVID-19, rreth 8 milionë lekë. Rama u shpreh se çdo pyll ka derrat e tij dhe se personazhi në fjalë nuk mund të përbaltë stafin e mjekëve dhe infermierëve.


“Një mesazh mbi aktin e shëmtuar të sanitares së ekspozuar nga gazetarët investigativë të emisionit STOP, të cilët meritojnë falenderim e respekt për kontributin e tyre në prangosjen e një personazhi të turpshëm, që në asnjë mënyrë nuk mundet ta përbaltë trupën e denjë të bluzave tona të bardha – çdo pyll ka derrat e vet, po kurrësesi ata që abuzojnë me bluzën e bardhë nuk janë shumica dërrmuese e mjekëve dhe infermierëve të përkushtuar shqiptarë🙏 “, shkruan Rama në ‘Facebook’.


15 Comments

 1. Personazhi i vetem qe ploteson te gjitha kushtet per te marre çfaredo lloj etiketimi je ti Edvin Kristaq Rama !
  Modeli i punes se punonjesve te Spitalit eshte ne fakt,tipik modeli yt,monster !Te pashpirt,te ligj,te ndyre,te neveritshem,te paturp !E ne krye te gjihte ketyre qendron vete,si fanar ndrićues,tip pjelle e piste e se shkuares kriminale te ketij vendi !

 2. Rama e di qe nuk eshte e vetmja ajo qe merr leke.

  Te ben pershtypje nje gje me gjitha keto institucione qe paguhen me taksat tona si SHIK,PROKURORI, SPAK, POLICI EKONOMIKE DHE KRIMINALE nuk ishte asnje prej tyre te rregjistroje keto abuzime por e ben nje emision investigative si STOP.

  Tregon batakun ku ka rene ky shtet

  Tirkja nuk eshte e vetme qe ka abuzuar por ka ndare me te tjere aty Brenda leket e njerezve qe mosi hengshit

 3. Per 8 milion leke te vjetra KM-ja yne i nderuar dekoron me medaljen “PERSONAZH I TURPSHEM”

  nje sanitareje te thjeshte. Po per Beqajt, Ahmetajt, Gjinkuret, per qindra milion euro cfare dekorate

  do tu jape valle.

 4. Problemi eshte se ketu nuk ka pyll por ka vetem derra dhe kryederri je vete ti o i gjati ine .
  E merove kete vend o mavri me bri . E korruptove kete vend nga kryet tek kembet , e kriminalizove dhe e mjerove kete popull totalisht , e çnderove kete vend brinj me brinj . Ç’kerkon ti besh me o o gjati ine ? Ik , ik sa me pare qe te shpetosh te shpetueshmen se po u ndez fija e shkrepses nuk ka oqean qe e fik . Ikja jote nuk eshte shpetim por fije shprese per te hapur rrugen drejt shpetimit . Ikja e gjithe kesaj kaste politikanesh bastard dhe ndryshimet radikale kushtetuese do ishte rruga me e mire drejt shpetimit te ketij populli dhe ketij kombi .

 5. PYETE KETE DOKTORIN QE KE ANASH NE FOTO O PALLOSH SESA MORI NGA SHOKU DHE PATRIOTI I TIJ , ISH KRYETARI I BASHKISE LUSHNJE QE TE KUPTOSH SE NE ÇDEREXHE E KE ÇUAR KETE VEND .

 6. Bolet keni per ti lepir Rames.
  Aty e keni deri ne 2025. Deri sa te cmendeni ju idiotet qe beni sikur thjesht jeni kundershtar.
  Jeni militant e dhjer te pd.

  1. O I Paemer rilindas Akoma nuk e ke marre vesh qe Rama nuk ka bole, edhe djemte e vet I ka me marifete te tjera, shko tek Mero Baze ti tregon

  2. O ti i ores 14:34, na e trego pak cfare shije kane bolet dhe bytha e Rames, apo nukj ke arritur deti aq lart? Te le pershtypjen sikur ti i lepin bolet dhe bythen ndonje drejtoruci qe te te jep sufllaqen e rradhes.

  3. o i 14:34: Mos i ngaterro komentuesit me veten. Nuk jane te gjithe si ti, qe lepin bolet e Rames. Ne jemi militante te vetes tone qe ti rrasim bolet ne goje ty, Rames tend dhe Lulit tend neser.

 7. Foli thiu i dale nga vatha e fermes se kafshve te ” Oruellit”krye derr i biri doses ,po belbezon edhe ndonje gic si puna e atij te ores14 34 .O ju derrat e rilindjes qe s’late kanal fekalesh pa gryer ,futeni koken poshte fustanit te grave dhe mos u ndieni me.

 8. E DHE VERDIKTIN O PALLOSH ?
  EDHE GJYQTARE JE APO PO JU NIS SINJALIN GJYQTAREVE QE TE MOS E HAPIN KUTINE E PANDORES SE PASTAJ E MARRIN VESH TE GJITHE SE ÇNDODH NE KETE VEND MIZERJE ?
  TI KAR LINDE , PALLE KARI U BONE DHE KURVE DO VDESESH O PALLSOSH

 9. O Ramazon, po Tirja nuk ishte vetem. Ajo dukej sikur ishte llogaritarja e Spitalit dhe po shperndante pagat, 50 doktorit, 20 infermieri, 10 pastruesja. Ky muhabet per nje turn, pastaj prape te njejtat shume per turnin e dyte , turni trete, pastaj dita tjeter e dita tjeter per gati nje muaj.

  Dhe ke ftyr e thua nuk mund te perbalte bluzet e bardha. Kjo eshte “Shqiperia qe duam” or te qifsha robt?

  Apo normal, kur ju shohin ju qe vidhni miliona euro e se cani karin, dhe keto punonjesit do ecin me moton e preferuar tenden “Kapim ca te kapim” se neser si dihet.

 10. A e dine ti o pallosh qe doktoret e tu edhe pse me kovid vazhdojne e shkojne ne pune ? Shkojne sepse humbasin minimalisht nga 400 mije leke ne dite rryshfete . Ooooooooooo pallllllllllllloooooooooosh thirri mendjes , e degjenerove kete milet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu