• |
ide | kryesore

Shpërndanin kokainë e kanabis, arrestohet çifti i bashkëshortëve në Fier

-Instant, Lajme, Të fundit

Një çift bashkëshortësh janë arrestuar ditën e sotme për shpërndarje kokaine e kanabisi në doza të vogla. Në banesën ku rrinin me qira dy shtetasit: E. B., 56 vjeç dhe R. B., 44 vjeçe në Fier janë sekuestruar 28 doza kokainë dhe 24 doza kanabisi.


Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë ka nxjerrë më parë një urdhër ndalimi për veprën penale “Falsifikimi i monedhave” për ta pasi në qytetin e Lushnjes dhe Divjakës, pasi ata kanë blerë artikuj me kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara.  3 raste janë dokumentuar në muajt Korrik dhe Dhjetor 2020.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu