• |
ide | kryesore

“Nisma Thurje” regjistrohet në gjykatë si subjekt politik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Nisma Thurje” është regjistruar ditën e sotme në gjykatë si subjekt politik.


Deputetja Rudina Hajdari prezantoi nismën “Thurje” më 28 nëntor të vitit të kaluar, duke e konsideruar një fije shprese për të gjithë shqiptarët që duan të sjellin ndryshimin në vend. Në emisionin “Top Talk” Hajdari ka treguar financimin e partisë së re, ku tha se nisma ka hapur platforma të shumta dhe qytetarë të thjeshtë nga brenda apo jashtë vendit kontribuojnë për të.


Deputetja Rudina Hajdari ditën e djeshme informoi se do të kandidojë në qarkun e Elbasanit si anëtare e partisë “Nisma Thurje” për zgjedhjet e 25 prillit. Ajo u bëri thirrje të gjithë qytetarëve që t’i bashkohen nismës “Thurje”, duke theksuar se të gjithë duhet të rebelohen ndaj klasës së vjetër të krijuar gjithë këto vite me tre partitë e mëdha dhe të vijë një risi në vend.

Edhe Rigerta Loku, gruaja e cila në vitin 2017 i  përloti të gjithë me fjalimin e saj në Kuvend vendosi t’i bashkohej Hajdarit për të kandiduar në zgjedhjet e ardhshme. Një ndër përfaqësuesit e tjerë të “Nismës Thurje “ është edhe eksperti i ekonomisë, Pano Soko dhe Endrit Shabani.

12 Comments

  1. O Rudina Hajdari- pse u perzive me maskarenjte e Saliut, Erionit dhe Metes. Ishe me e paster pa horrat dhe hajdutet qe kane krijuar nismen THURRJE. Ti duhet te kandidojje ne Tirane aty te mbeshtesin, por me siguri ato mbeturinat qe ke rrotull te kane bere mendjen llalle. Sa keq..

 1. financimi i partise nga leket e mamit te rudines qe ka rjepur popullin dhe pastaj se ajo zgjidhet deputeti do ti l0 fishoj kuke vjedhur rudina . moj rudine je shume debile dhe mendon se te japin ty vote me bemat e families sate kriminale . ti erdhe nga amerika se sishe ne njendje te punoje dhe te jetoje me ndershmeri te ti gjithe amerikanet dhe ato emigrante qe jetojne ne harmoni me popullsine amerikane ty do te prese fund i turpeshem mjaF ME PROPOGANDE MESO ME PAR TE FLASESH MIRE SHQIPEN ESDHE SE KE MBARUAR NE SHQIPERI TETE VJECAREN NUK DI TE SHKRUASH MIRE E TE FLASESH RRJEDHESHEM

 2. financimi i partise nga leket e mamit te rudines qe ka rjepur popullin dhe pastaj se ajo zgjidhet deputeti do ti l0 fishoj kuke vjedhur rudina . moj rudine je shume debile dhe mendon se te japin ty vote me bemat e families sate kriminale . ti erdhe nga amerika se sishe ne njendje te punoje dhe te jetoje me ndershmeri te ti gjithe amerikanet dhe ato emigrante qe jetojne ne harmoni me popullsine amerikane ty do te prese fund i turpeshem mjaF ME PROPOGANDE MESO ME PAR TE FLASESH MIRE SHQIPEN ESDHE SE KE MBARUAR NE SHQIPERI TETE VJECAREN NUK DI TE SHKRUASH MIRE E TE FLASESH RRJEDHESHEM

 3. Vajza e rritur me para te jedhura, ish zyrtari i Metes i kapur “me presh ne dore”, i shkolluari propagande me paret e babes..shume te ngjashem me Libran dhe me ate Bojaxhiun..Ndihmesit e Rames..

 4. E dhite nismen Thurje pa nisur mire.

  Fakti qe perziet kete injoranten ne grupimin tuaj tregon qe jeni dezhurni mazhorances mafioze.

  Peccato

 5. Bravo Rudina , elektoratit qe te beri milionere ty dhe mamin tend , qe te veshi te mbathi e te shkolloi dhe ne amerike , zotrote ke vendosur qe ti ngulesh thiken mbas shpine , dhe ata qe urryen babin tend dhe gezuan kur u vra po gezojne pa mase. Dhe e gjitha kjo ne emer te demokracise. Falemiderit vajze e mbare qe per interesin tend meskin , po behesh paterice e nje skizofreni

 6. Ku le larua të hajë balua në elbasan mi gocë
  Ke ardh për votat e pd po sbesoj të marrësh asnjë prej tyre
  Jo për gjë po si ke lënë vend vetes.
  U bërë deputetë kot fare pa asnjë kontribut tani jeni perzi jeni ba lesh arapi të thurja
  Elbasanllinjt e kane kështu
  Po qe elbasanas ja japin atij s ‘pyesin se i kujt partie je
  Prandaj partitë të vënë kandidatë nga elbasani për të qenë të sigurt
  Tani ka plot të ardhur por ata i ka zënë taulanti .

 7. Kjo perpjekje e rames per te fabrikuar minje qe brejne kampin opozitar nuk do te kete

  sukses se cdo njeri qe voton per Ramen nuk ka nevoje te voton per ” nisma thurje” qe

  le leje akoma Ramen ne pushtet por ja jep direkt atij , prandaj me mire mos ti shpenzoi

  keto para me ” nisma ” te tilla.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu