• |
ide | kryesore

Pa maska antiCovid në rrugë, ndëshkohen 361 qytetarë

-Instant, Lajme, Të fundit

361 persona u ndëshkuan nga policia e Shtetit pasi u konstatuan pa maskat mbrojtëse.  Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 6 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.


Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu