• |
ide | kryesore

Pandemia, Greqia nis rihapjen më 22 janar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Greqia nis rihapjen nga 18 janari ose e hëna e javës që vjen duke lejuar fillimin e punës për disa biznese të vogla. Në ”zonat e gjelbra”do të lejohen të funksionojnë parukeritë, berberët, pikat e shitjes me pakicë, po ashtu pritet dhe rihapja e kishave me rregulla strikte anticovid. Nga ana tjetër kryeministri Mitsotakis ka njoftuar se rihapja nuk do të tolerohet, pasi gjoba për shkelje të masave ndaj COVID-19 do të rritet nga 300 në 500 euro.


Më 2 janar Greqia shtrëngoi masat kufizuese pas festave për një afat gati 2-javor, duke rikthyer orën policore dhe mbyllur bizneset të rëndësisë së dytë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu