• |
ide | kryesore

Rama: Deputetët dhe ministrat nuk do të kenë mundësinë e bërjes së vaksinës para të tjerëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është treguar i prerë sa i takon një kërkese të kreut të komisionit të Shëndetësisë, Enver Roshi, që deputetët të jenë pjesë e grupit të privilegjuar për të bërë vaksinën anti-covid.


Sipas Ramës, asnjë deputet apo ministër, që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të ketë asnjë privilegj të kësaj natyre.


“Asnjë ministër, asnjë deputet, asnjë drejtor, që nuk është mbi 75 vjeç nuk do të ketë asnjë privilegj të kësaj natyre.”, tha Rama.

9 Comments

  1. Vetem ti qe je 198 cm i gjate e ke ate mundesi o perandori ine. Vetem per ty falemi cdo dite qe te te kemi sa me shume ne gjirin e ministreve qe jane zbukuruar kaq shume kohet e fundit.

  2. Edhe shoku Enver, rahmet pastë, mendonte njehere per veten, pastaj direkt per Popullin – shoket e Birose vinin me pas!

  3. O analista bejani nje pyetje direkte ketij palloshi kur ta keni ne studio :
    1- A mendon se Shqiptaret jane idiota ?
    2- A eshte mire nga trut e kokes ky pallosh ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu