• |
ide | kryesore

Thirrja e kryebashkiakes së Shkodrës: Të dëmshpërblehen banorët e përmbytur

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi përmes një reagimi për mediat i ka bërë thirrje qeverisë që të dëmshpërblejë banorët e dëmtuar nga përmbytjet.


Në një dalje publike, Ademi tha se me qindra, mijëra hektarë toke janë akoma nën uje, duke renduar kesisoj edhe situaten pos-permbytje ne ato territore ku uji ka filluar te largohet.


“Me siperfaqe te tera toke te mbjelle, tashme jane demtuar dhe kerkojne nderhyrjen e menjehershme te shtetit. Bashkia Shkoder ka ngritur prej disa ditesh grupet e evidentimit t; cilet po punojne ne terren per evidentimin e demeve. Kemi kerkuar prane Komisionit te Emergjencave Civile ne Prefekture, prane Ministrise se Bujqesise, direkt ne komunikim edhe me ministren, vleresimin e te gjitha demeve te shkaktuara nga permbytjet per shkak te shkarkimeve ne kaskaden ne Drinit gjate javes se fundit.”, tha Ademi.

1 Comment

  1. ne fakt duhet te pyesim veten , kur ne qe merremi me biznes, nuk na paguan njeri apo prishet makina apo nuk niset trageti, kush na paguan??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu