• |
ide | kryesore

Dëborë dhe ngrica nëpër rrugët e Korçës, këto janë akset ku kalohet vetëm me zinxhirë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shërbimet e Policisë Rrugore në Korçë, janë në gadishmëri për të monitoruar situatën e krijuar si pasojë e reshjeve të dëborës në qarkun e Korçës.


Në rrugët urbane dhe interurbane, punonjësit e policisë janë prezent për të menaxhuar dhe orientuar lëvizjen e automjeteve dhe për t’iu ardhur në ndihmë drejtuesve të mjeteve në rast nevoje. Disa nga akset rrugore të cilat janë të kalueshme me zinxhirë janë Maliq-Moglicë; Boboshticë-Dardhë; Voskopojë-Lekas; Vithkuq-Shtyllë dhe Mokër, Pogradec.


Akset e tjera rrugore, janë të kalueshme dhe nuk paraqesin probleme. Policia Rrugore Korçë, apelon drejtuesit e mjeteve të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, sinjalistikën horizontale dhe vertikale, në raste emergjence të telefonojnë në numrin 129 të Policisë dhe shërbimet do të vijnë menjëherë në ndihmën tuaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu