• |
ide | kryesore

Trump do të largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar jetën e tij post-presidenciale në Florida. Largimi i tij do të bëhet me një ceremoni në bazën ushtarake Andrews, sipas një personi që ka dijeni mbi planet, e që foli në kushte anonimiteti. Zyrtarët po konsiderojnë mbajtjen e një aktiviteti të menduar mirë që do të ketë ndjesinë e një vizite shtetërore, ku do të jetë shtruar një tapet i kuq, do të ketë roje e bandë ushtarake si dhe shoqëruar me 21 të shtëna armësh.


Presidenti Trump ka njoftuar tashmë se nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e Biden, duke prishur një traditë historike, pasi ka shpenzuar muaj të tërë duke bërë akuza për manipulim të zgjedhjeve në një përpjekje për të delegjitimuar procesin dhe fitoren e  Biden. Nënpresidenti Mike Pence pritet të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit.


3 Comments

  1. ah të mjerët ju zorrat e Sorosit në këtë portal fekalesh që nuk e dini akoma çfarë do ndodhë. ja se do e merrni vesh shumë shpejt.

  2. keto media e keto portalet e albanistanit si jashtqitjet e big mostres se zeze globale perverse e shteteve brenda shteteve… sa te mjer ….

  3. Kurse mua nje person anonim me tha qe Trumpi do jete president edhe 4 vjet te tjera. Si ju duket?!… Beni durim edhe pak.

    Mos u merrni brockullat e majtisteve o lapsi, se do vije dita qe te turperoheni, do rrini me bisht nder shale . Dhe me te vertete me ceshtjen e Trumpit e keni dh*ere fare, kuterbon era e qelbur nga portali juaj apo disa te tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu