• |
ide | kryesore

Vanessa Bryant rrëfen se si po e lufton hidhërimin

-Instant, Paparazzi, Slider

Pothuajse një vit pasi bashkëshorti dhe vajza e saj humbën jetën në një përplasje tragjike helikopteri në Kaliforninë Jugore, Vanessa Bryant ka disa këshilla për të përballuar hidhërimin.


“Hidhërimi është një tufë emocionesh të ngatërruara. Një ditë jeni duke qeshur dhe të nesërmen mund të duket sikur nuk jeni gjallë,” shkroi ajo në një në Instagram. “Unë dua ta ndaj këtë me njerëzit që luftojnë me hidhërimin dhe humbjen pikëlluese. Gjeni arsyen tuaj për të jetuar. Unë e di që është e vështirë. Shikoj vajzat e mia dhe përpiqem ta largojë atë ndjenjë për to. Vdekja është e garantuar, por të jetosh pjesën tjetër të ditës jo. Gjeni arsyen tuaj.”


Bryant ka mbajtur gjallë kujtimin e Kobe dhe Gigi Bryant në 12 muajt e fundit. Në fund të shkurtit, ajo bëri një fjalim prekës për nder të tyre para mijëra njerëzve brenda Staples Center në Los Anxhelos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu