• |
ide | kryesore

“Nuk ishte Cristiano Ronaldo blerja më e mirë e United”: O’Shea analizon me detaje dhe tregon zgjedhjen e tij

-Instant, Sport

Rio Ferdinand e jo Cristiano Ronaldo si blerja më e mirë e merkatos në historinë e Manchester United. Është i sigurtë John O’Shea, ish- flamuri historik i Djajve të Kuq, që për mikrofonët e Stadium Astro ka komentuar disa klasifikime të formuara kohët e fundit për bizneset më të mira në historinë e Premier League.“Transferimi më i mirë në historinë e Manchester United? Unë sinqerisht do t’i jap përparësi Rio Ferdinandit. Ishte shumë i fortë dhe u bë një lojtar kryesor për Djajtë e Kuq “, tha O’Shea. “Ishte një partner i shkëlqyer. Rio u ambjentua shumë mirë me klubin, sepse njihte shumë shokë të skuadrës edhe për shkak të ekipit kombëtar anglez. Ishte një blerje e shkëlqyer. Njerëzit shpesh përmendnin koston e saj, por për mua ia vlejti ”.

Irlandezi ka vazhduar sërisht analizën e tij kundër Ronaldos: “CR7? Po, transferimi i Cristiano Ronaldos është gjithashtu afër vendit të parë. Këta janë dy lojtarë fantastikë. Por nëse merr parasysh momentin, nevojat e klubit dhe efektin e përgjithshëm që ka pasur. Epo, atëherë transferimi i Rio Ferdinand është ende numri një për mua”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu