• |
ide | kryesore

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq është arrestuar. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Kryekomunari i Ulqinit po hetohet për punësime partiake. Arrestimet janë ekzekutuar me urdhër Prokurorisë Themelore të Shtetit (ODT) në Ulqin.


Përveç Nrekiq, u arrestuan gjithashtu Sead Osmanović, Sekretari i Sekretariatit për Financa të Komunës së Ulqinit dhe Shefi i Bordit Komunal (OO) të Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS) Ulqin; Mustafa Gorana, Sekretar i Sekretariatit për Shërbime Komunale dhe Mbrojtjen e Mjedisit; Saubih Mehmeti, Drejtor i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit; Milazim Mustafa, Sekretar i Policisë Komunale dhe ish Kryetar i Asamblesë Komunale të Ulqinit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu