• |
ide | kryesore

Basha ia beson Xhelal Mziut drejtimin politik të Dibrës në zgjedhje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu është caktuar si drejtues politik i qarkut të Dibrës nga Partia Demokratike. Bie në sy që Mziu largohet pas shumë vitesh nga Kamza ku ka drejtuar bashkinë dhe demokratët e saj. 


Po këtë të hënë u zyrtarizua dhe Edmond Spaho në krye të qarkut të Korçës, si dhe Mark Marku në krye të qarkut të Lezhës.


Procesi i Partisë Demokratike po shkon drejt finalizimit. Pritet të shihet se cili do të jetë drejtuesi politik i qarkut të Tiranës.

Deri tani Basha ka përzgjedhur Edi Palokën në Durrës, Gazment Bardhin në Elbasan, Bujar Leskajn në Vlorë, Enkelejd Alibeajn në Fier dhe Helidon Bushatin në Shkodër. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. Riciklim kurvash nha nje lider qe do sjelle ndryshimin . Hahahahaaaaaaaaaaaaaaa… o bukurosh nuk gatuhet me bythe se ne fund kuptohet gjella qe do hash . Ju politikanet jeni fatkeqesi per njerezimin. Duhet me ju qi ropt mare e prape qe ta kuptoni se produkte te kujt jeni , jeni produkte kurverie .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.