• |
ide | kryesore

PD cakton Edmond Spahon drejtues politik për qarkun e Korçës

-Instant, Lajme, Të fundit

 


Kur kanë mbetur më pak se tre muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, Partia Demokratike ka caktuar Edmond Spahon si drejtues politik të qarkut të Korçës. Spaho i cili mban postin e nënkryetarit në selinë blu, ka qenë më herët drejtues politik për qarkun e Elbasanit.


Deri tani Lulzim Basha ka zyrtarizuar disa nga drejtuesit politikë në qarqe, nga Shkodra ku do të jetë Helidon Bushati, Gazmend Bardhi në Elbasan, Enkelejd Alibeaj në Fier, Bujar Leskaj në Vlorë, Edi Paloka në Durrës dhe Mark Marku në Lezhë.

3 Comments

 1. Ky eshte demokrati me i bute ne Shqiperi. Dhe ne kohen e Sales ska thy asnje xham, ska hedh asnje shtyll elektrike ne ere, ska rraf njeri, ska djeg asnje shkolle, ska blloku asnje rruge. Natyrshem lind pyetja. Ca leshin ben ne PD???? Apo poezi.

 2. Duhet sa me shume perçarje nder Demokratet e Pakt’te qe kane mbetur… ! Keshtu po vepron kudo ne çdo cep te vendit…! Kjo eshte politika e Tij dhe, eshte krejt e lexueshme se perse po vepron ashtu…! Ka gjithe kohes qe ben sikur… ! Per çdo gje dhe, ne çdo gje qe ben…! Fushen e ka lene te lire per te pasur terren per LSI- (byth…) dhe, Ai merret me çeshtje te Medhaja Aisberg…!
  O njerez te mire Ai eshte ushtari i radheve te ED-se per te perfunduar marreveshjet qe kane filluar qe nga 90 ( ndryshimi i brezit te pare te komunizmit me brezin e dyte e ne vazhdim)…!
  Ku jane bastione te Demokrateve do keni figurante ZERO per te leshuar terren per te tjeret…!
  Nuk ka nevoj per t’i futur ne listat e PD-se (qe ka prodhuar Lulu) sepse ka forma te reja bashkepunimi/ me fal manipulimi… ! Nuk vidhet me te njejten menyre (te vjeter) dhe rruge te shkelur me pare, duhen forma te reja, duke bere gjithmone sikur…!
  Ashtu marre kot…! Njeqind here them se nuk do komentoj me per asgje dhe per askend por, kur i shef prape tundohesh…!
  Katastrofe per me u marre dhe tmerr kur merresh ….!
  Ky paska qene fati yne….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu