• |
ide | kryesore

Vijon vaksinimi kundër COVID-19, mbi 360 mjekë dhe infermierë kanë marrë dozën e parë në “Air Albania”

-Instant, Lajme, Të fundit

Mbi 360 mjekë dhe infermierë kanë injektuar dozën e parë të vaksinës Pfizer kundër COVID-19 në qendrën e Vaksinimit “Air Albania”. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar vijimin e vaksinimit për stafin mjekësor, të cilët punojnë në spitalet COVID.  Edhe ditën e sotme procesi i vaksinimit do të vijojë, ndërsa ende nuk është bërë me dije se kur vaksinimi do aplikohet tek grupmoshat e treta.


Sakaq brenda muajit janar, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se do mbërrijnë në Shqipëri mbi 10 mijë dozat e para të parashikuara sipas kontratës me Pfizer.


4 Comments

  1. Po te tjeret, ata qe paguajne taksat duke vene veten ne rrezik,kur do ta bejne? Me 10 mije persona as kuksi nuk e ben dot i gjithi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu