• |
ide | kryesore

COVID-19, Gjermania nuk përjashton një mbyllje të kufijve

-Instant, Arkiva, Planet

Ministria e Brendshme gjermane nuk përjashtoi mundësinë e mbylljes së kufijve në Gjermani për shkak të koronavirusit.


Gjatë takimit, që do të mbahet mbi COVID-19, mes kancelares gjermane, Angela Merkel dhe drejtuesve të landeve, të gjitha mundësitë do të parashikohen.


Presidenti i Bavarisë, Markus Soeder, kishte kërkuar më parë një strategji europiane kundër koronavirusit, duke shtuar se nëse kjo dështon, një mbyllje e kufijve kombëtarë do të ishte e arsyeshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu