• |
ide | kryesore

Hamilton kodon vendin e pushimeve “on ice”: piloti pa kontratë, jep të dhëna për të ardhmen

-Instant, Sport

Statusi aktual i të papunit luksoz (pilot i lirë tingëllon shumë më mirë) nuk duket se e shqetëson shumë Lewis Hamilton i cili, duke pritur që situata aktuale në negociatat me Daimler të zhbllokohet për kënaqësinë e të dy palëve, po kalon një periudhë pushimesh aktive në lartësi të madhe, siç ua tregoi të gjithëve, natyrisht përmes mediave sociale.


“Përshëndetje të gjithëve, unë jam në një nga vendet e mia të preferuara në botë, stërvis trupin dhe mendjen time çdo ditë. Bëj ekskursione me ski deri në tre mijë e katërqind metra. Stërvitje në lartësi të lartë për rrahjet e zemrës dhe forcimin e saj. Përveç kësaj, shumë punë në sfond, shumë gjëra në lojë. Por unë thjesht doja të bëhesha i gjallë për t’ju thënë se gjithçka është në rregull, jam fizikisht dhe mendërisht i aftë këtu në izolomin tim… Shihemi së shpejti “.


Rreth dhjetë ditë para ditëlindjes së tij të 36-të, Lewis Hamilton u bë i gjallë me këto fjalë dhe me një video të shkurtër në dëborë nga një vend i papërcaktuar i cili, duke gjykuar nga ambjenti dhe zakonet (e shkëlqyera) të shtatë herë kampionit të botës, mund të përputhet lehtë me malet e Kolorados dhe ato përreth, Aspen në veçanti. E bëri këtë me disa referenca të fshehta të pasaktësuara mirë, duke lënë të kuptohet një negociatë që – megjithëse ngadalë – po ecën përpara. Mbetet vetëm të presësh që Lewis të zbresë … nga mali i tij ose – për të ndjekur arsyetimin e tij, të dalë nga izolimi në të cilën ndodhet aktualisht!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu