• |
ide | kryesore

Mandzukic sfidon mallkimin e numrit 9: “Gati të luftoj”

-Instant, Sport

Mario Mandzukic është një lojtar i ri i Milanit. Këtë mëngjes, rreth orës 9.30, kroati mbërriti në selinë qendrore ku ai nënshkroi kontratën me kuqezinjtë, përpara se të mbërrinte zyrtarizimi. Marrëveshje gjashtëmujore për 1.8 milion euro neto, me një opsion rinovimi automatik në rast të një pozicionimi në Champions League. Do të ketë rolin e zëvendësuesit të Ibrahimoviç dhe do të veshë fanellën me numrin 9. “Do të jetë një nder të vesh këtë fanellë plot histori, unë jam gati të luftoj – ishte mesazhi i Mandzukic përmes profilit të tij në Instagram – Unë vetëm mund të premtoj të bëj më të mirën në çdo ndeshje dhe të ndihmoj ekipin në çdo mënyrë. Jam i sigurt që së bashku mund të bëjmë realitet ëndrrën e çdo tifozi të Milanit – e ka shumë edhe në Kroaci”.


Mandzukic, 35 vjeç në muajin maj, nuk luan që nga vera kur ai kishte përfunduar kontratën e tij me Al-Duhail, ekipi i zgjedhur pas largimit nga Juventusi në dhjetor 2019, por ka vazhduar stërvitjen individualisht siç tregohet nga postimet në Instagram. Sidoqoftë, ai do të ketë nevojë për disa ditë kohë për të gjetur formën më të mirë dhe mund të synojë thirrjen për derbin e Kupës së Italisë të martën e ardhshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu